آیا مسواک و دهان شویه ها بوی دهان شما را از بین نمی برد؟ بوی بد دهان بیش تر اوقات از خود دهان سرچشمه نمی گیرد بلکه قسمت های پشتی زبان و مجاری تنفسی باعث آن می شوند. به همین دلیل مسواک زدن عادی این بو را از بین نمی برد. در متن زیر به بررسی 5 روش برای از بین بردن بوی بد دهان خواهیم پرداخت.

از بین بردن بوی بد دهان
از بین بردن بوی بد دهان

بیماری های دهانی:

     بیش تر بیماری های دهانی باعث بو بد دهان می شوند، مخصوصا بیماری های مربوط به لثه. دراین نوع بیماری ها، بین لثه و دندان فاصله می افتد و این امر باعث تجمع باکتری ها داخل این شکاف می شود که نتیجه آن بو ناخوشایندی است. این مشکل با مراجعه به دندان پزشک از بین می رود.

نخ دندان:

     هر روز حداقل یک بار نخ دندان بکشید. خرده های غذا اغلب بین دندان ها باقی می مانند و علاوه بر ایجاد بو، باعث پوسیدگی دندان نیز می شوند. نخ دندان کشیدن باعث خارج شدن این خرده ها از بین دندان های می شود.

بهداشت زبان:

      علاوه بر دندان، زبان نیز نیاز به رسیدگی نیاز دارد. زبان خانه بسیاری از باکتری های دهان است و به آرامی مسواک زدن زبان باعث کاهش بو دهان می شود. مصرف دخانیات نیز باعث کاهش بهداشت دهان (مخصوصا زبان) می شود.

خشکی دهان:

     برای از بین بردن بو دهان و سلامت دهان و دندان دخانیات مصرف نکنید و آب فراوان بنوشید. در ضمن نوشیدنی های طعم دار و قهوه جایگزین آب نمی شوند بلکه باعث خشکی بیش تر دهان می شوند.

رژیم:

     علاوه بر بهداشت دهان رژیم خاصی برای بهبود بو دهان نیز باید رعایت شود. خوراکی هایی که شامل سیر و پیاز هستند باعث ایجاد بو بد در دهان می شوند. خوراکی هایی نیز وجود دارند که کمتر کسی از ایجاد بو بد آن با خبر است. خوراکی هایی با قند بالا نیز باعث بو بد دهان می شوند. برای پیشگیری از بو دهان باید از این خوراکی ها صرف نظر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *