دستان ما اولین وسیله ای هستند که از آن ها برای انجام کار های روزمره استفاده می کنیم و همیشه در معرض دید هستند. آیا دستان شما به مقدار لازم سالم هستند؟ بیایید به بررسی چند نکاتی برای داشتن پوست دست سالم و جوان بپردازیم.

نکاتی برای داشتن پوست دست سالم و جوان
نکاتی برای داشتن پوست دست سالم و جوان

 کرم های مرطوب کننده دست

پوست دست به اندازه دیگر نقاط بدن به رطوبت نیاز دارد، مخصوصا امروزه با وجود بیماری کرونا و ضد عفونی کردن دائمی دست ها. به دلیل تماس زیاد دست با مواد شیمیایی و اشعه های خورشید، پوست دستان به راحتی رطوبت خود را از دست می دهند. اگر پوست به مدت طولانی خشک باشد کم کم شروع به چروک شدن می کند و این حالت باعث پیر شدن پوست می شود. این خشکی باعث شکاف در پوست نیز می شود که ممکن است باعث بیماری های جدی شود. کرم های مرطوب کننده حاوی آلوورا، روغن زیتون و شی باتر (کره شی) گزینه های خوبی برای مرطوب و نرم نگه داشتن پوست هستند.

 ضد آفتاب اس پی اف

اس پی اف به معنای فاکتور حفاظت در برابر خورشید است. اس پی اف برای داشتن پوستی سالم ضروری است چون حتی کم ترین میزان تماس با نور خورشید می تواند در بلند مدت باعث آسیب و یا سرطان پوست شود. این آسیب ها با استفاده از کرم های ضد آفتاب با اس پی اف حد اقل 30 دیگر اتفاق نمی افتند. هرگاه صبح برنامه خارج شدن از خانه را داشتید، قبل از هر کاری ضد آفتاب را بر روی پوست خود اعمال کنید.

 چند نکته برای حفظ سلامت پوست دست

– مرطوب کننده مورد نظر خود را نزدیک محل شست و شوی دست خود قرار دهید. بلافاصله بعد از شست و شوی دست خود مرطوب کننده را اعمال کنید.

– هنگام مصرف کرم از برخورد کرم به پوست اطراف ناخن مطمئن شوید.

– هنگام کار سنگینی که شامل دست می شود دستکش بپوشید که به دستانتان آسیب نرسد.

– دستان خود را با آب گرم بشویید ولی نه آب داغ. دمای بالای آب می تواند باعث از بین رفتن چربی های طبیعی دست شود.

منبع

مقاله های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *