ما خانه خود را به سبک خاصی مانند کلاسیک ، مدرن ، روستایی تزئین می کنیم و از رنگ ها نیز کمک می کنیم. اگرچه افراد اغلب تحقیقات زیادی در مورد رنگها انجام نمی دهند ، اما رنگ ها تأثیرات مختلفی بر روانشناسی ما دارند ، بنابراین ترجیح رنگ تصمیم مهم است. از آنجا که هر رنگ تأثیر متفاوتی بر خلق و خوی و وضعیت عاطفی ما دارد ، می توانیم با تحقیق کمی در مورد معنی هر رنگ به جای تصمیم گیری صرفاً شخصی یا تمرکز روی رنگ هایی که در آن سال مد شده است ، رنگی مناسب را برای خانه و فضای اتاق خواب خود انتخاب کنیم.

رنگ مناسب هر اتاق در دکوراسیون منزل چه رنگی است. با این حال ، این یک واقعیت است که برخی از رنگها با توجه به اهداف استفاده اتاقها ، بیشتر تأثیر می گذارند. به همین دلیل ، رنگی که برای مناطقی مانند آشپزخانه ، سالن یا راهرو انتخاب می کنید ، نه تنها باید به سلیقه چشم و سلیقه شخصی شما جذاب باشد بلکه با عملکرد اتاق نیز سازگار باشد.

زیرا رنگی که فقط از آن استفاده می کنید بدون آنکه متوجه شوید می تواند بر روانشناسی شما تأثیر بگذارد. با این حال ، با کمی تحقیق می توانید معانی رنگ ها را بیاموزید ، بنابراین می توانید رنگ هایی را پیدا کنید که به شخصیت خود نزدیک می شوید و مناسب اهداف اتاق هستند.

رنگها نه تنها روی دیوارهای اتاق ، بلکه مبلمان و ترجیحات جانبی شما نیز تأثیر می گذارد، می توانید مدتی وقت بگذارید و مدل های طراحی آن سبک را در رنگ مورد نظر خود پیدا کنید. حال به رنگ هایی که برای هر اتاق مناسب است از جمله حمام ، آشپزخانه ، اتاق نشیمن ، اتاق خواب ، سالن و اتاق کودکان در خانه شما به ترتیب نگاهی خواهیم انداخت.

ما رنگ هایی را تعریف کرده ایم که  برای استفاده  در اتاق به عنوان رنگ های گرم سازگار است. رنگهای دیگر را می توان به عنوان سرما پذیرفت. به عنوان مثال ، ممکن است در اتاق نشیمن سبز که خاصیت آرامش بخش از آن دارد ، ترجیح داده نشود ، زیرا با ویژگی خواب آور بودن آن ، رنگی دقیق تر برای اتاق خواب است. بنابراین می توانیم رنگ سبز را به عنوان یک رنگ خنک برای اتاق نشیمن فرض کنیم.

اتاق نشیمن :

اتاق های نشیمن مکان هایی هستند که می توانید پای خود را دراز کنید و تلویزیون تماشا کنید و مهمانان خود را در طول آخر هفته میزبان کنید تا استرس و خستگی روز هنگام بازگشت از محل کار یا مدرسه را تسکین دهید. می توانید به تنهایی سبک و رنگهای محجوب روی آورید ، به خصوص برای رفع خستگی و گذراندن یک شب آرام و آرام. اما به یاد داشته باشید که سالن ها نیز اتاق هایی هستند که می توانید میهمانان خود را میزبان خود کنید.

بنابراین یک سالن کاملاً سفید مانند اتاق بیمارستان فضایی کسل کننده و سرد ایجاد می کند. بنابراین ، شما باید در اتاق نشیمن از رنگ سفید استفاده کنید و آن را با لوازم جانبی زنده و پویا تزئین کرده و آن سردی را بشکنید. در نتیجه ، هر رنگی که در اتاق نشیمن استفاده می کنید ، هماهنگی رنگ را حفظ کنید. یک سالن متشکل از تنها یک رنگ ، مطمئناً تاریک به نظر می رسد.

اتاق های خواب :

از آنجا که اتاق های خواب دارای فضاهای بسیار شخصی هستند ، شما در مرحله استفاده از رنگ دلخواه خود در این اتاق قرار دارید. با این حال ، رنگ های گرم و سرد برای اتاق خواب وجود دارد. اتاق خواب باید قسمتی باشد که نیاز به خواب را برآورده میکنیم. به همین دلیل ، باید به رنگ هایی که فرد را برای اتاق خواب شل و آرام می کند ، روی آورد.

مجسمه ها برای تزئین قایق بادبانی ایده آل هستند. برای رنگ های تیره مانند سیاه و آبی تیره که دور از صلح و آرامش نیستند و تأثیر بدبینی بر روی شخص دارند ، فقط تبلیغات اتاق خواب به یک نوع منحصر به فرد تبدیل می شود.

اتاق کودکان:

یکی از محبوب ترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق کودکان ، بنفش است. زیرا این رنگ بیانگر خلاقیت با اعتماد به نفس است. این ماده همچنین آرامش بخش ، درست مانند سبز دارد. دلیل محبوبیت ویژه آن در اتاق های کودکان این است که همانطور که در ابتدا گفتیم باعث ایجاد خلاقیت می شود.

از آنجا که کودکان در سن یادگیری قرار دارند ، لازم است از انواع ابزارهایی استفاده شود که باعث تقویت تخیل آنها می شود. می توانید رنگ بنفش را بر روی تمام دیوارها اعمال کنید. اگرچه استفاده از رنگ بیشتر در اتاق خواب های بزرگسالان است ، اما کودکان دنیای رنگارنگی درونی دارند. بنابراین ، می توانید کل اتاق را به رنگ بنفش بگذارید.

اتاق مطالعه:

در ابتدای مقاله تأکید کردیم که شما باید با توجه به هدف استفاده از اتاق ، رنگ را در دکوراسیون انتخاب کنید. اتاقهای مطالعه اتاقهایی هستند که مرتباً در آن درس می خوانیم یا کار می کنیم و بعضی اوقات کتاب می خوانیم. بنابراین هدف ما ایجاد محیطی آرام ، آرام و آرام است. ما باید از عوامل تمرکز و حواس پرت فاصله بگیریم.

یکی از این عوامل استفاده بیش از حد از رنگ است. تمرکز روی کار و جلب توجه شما در یک اتاق کار دشوار است که از ابتدا تا انتها با رنگ های پر جنب و جوش و پویا تزئین شده است. بنابراین می فهمیم که شما باید در اتاق مطالعه از رنگ های آرامش بخش و پریشان استفاده کنید. بنابراین می توان از رنگهای بی تکلف مانند قهوه ای ، بژ ، سفید ، سیاه و خاکستری در اتاق های کار استفاده کرد.

حمام:

از آنجایی که حمام ها نسبت به سایر اتاق های خانه مساحت کمتری دارند ، ابتدا باید رنگ هایی که احساس طراوت به وجود می آورد متمرکز شوند. ثانیا ، حمام مناطقی است که ما نظافت و بهداشت شخصی خود را ارائه می دهیم. به همین دلیل باید سایه های سبک حاکم باشند تا تصویری تمیز به دست آید. با این وجود نیازی به استفاده از رنگ سفید در حمام ندارید.

شما همچنین می توانید رنگ های مختلفی را انتخاب کنید ، مهم نیست که کدام رنگ را تصمیم بگیرید ، آنهایی را با سایه روشن انتخاب کنید. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ، رنگ سبز که همان رنگ طبیعت یا آبی روشن است که آسمان را بیرون می کشد ، رنگهای ایده آل برای دکوراسیون حمام است. رنگ های غالب مانند قرمز ، زرد و بنفش برای حمام مناسب نیستند زیرا جلوه ای آرامش بخش ندارند هرچند که دارای رنگ های پر انرژی هستند.

فضای اتاق خواب
فضای اتاق خواب

سالن:

سالن ها و راهروها که قسمت ورودی خانه های ماست ، مناطقی است که میهمانان را می پذیریم. بنابراین ، اولین تصور اینکه میهمان شما به خانه شما می آید ، در این بخش شکل گرفته است. اگر می خواهید تأثیر خوبی بر میهمانان خود بگذارید ، نباید از دکوراسیون این مناطق غافل شوید. بنابراین رنگ های گرم و خنک برای سالن ها و راهروها چیست؟

اول از همه ، اگر می خواهید برای مهمانان خود جلوه ای برجسته ایجاد کنید ، احساس راحتی کنید که از هر رنگ غالب استفاده کنید. طراحی یک راهرو روشن راهی بسیار موفق برای تحت تاثیر قرار دادن شخصی است که در اولین بار به خانه شما می آید.

محل اتاق :

هر اتاق در طول روز تحت تأثیر نور طبیعی قرار دارد. نور طبیعی و سیستم روشنایی اتاق نیز بر رنگهایی که شما برای اتاق انتخاب می کنید تأثیر می گذارد.

برای اتاقی که فقط در ساعات مشخصی از روز خورشید را دریافت می کند ، بهتر است از رنگ های گرم بیشتر استفاده کنید و رنگ های خنک را به عنوان رنگ های کمکی طراحی کنید ، زیرا رنگ های گرم می توانند کمبود خورشید را با انرژی ای که از خود ساطع می کنند ، پوشانده باشند. اگر از رنگهای سرد به عنوان رنگ اصلی در اتاقهایی که خورشید زیادی دارید استفاده کنید ، فضای زندگی جادار و خنک تری خواهید داشت.

یک دیدگاه 1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *