خواب, محصولات

با ویتامین B6 رویای خود را بخاطر بسپارید

چگونه مصرف ویتامین B6 می تواند به شما کمک کند رویاهای خود را به خاطر بسپارید

اگر می خواهید رویاهای خود را به خاطر بسپارید، این چیزی است که می تواند کمک کند: یک دوز ویتامین B6 قبل از خواب. برای مطالعه ای که در مجله Perceptual and Motor Skills منتشر شد، محققان دانشگاه آدلاید در استرالیا 100 شرکت کننده 18 تا 40 ساله را به سه گروه تقسیم کردند. یک گروه از شرکت کنندگان هر شب قبل از خواب مکمل حاوی 240 میلی گرم ویتامین B6 مصرف کردند. گروه دوم مکملی از B کمپلکس مصرف کردند که حاوی ویتامین B6 و سایر ویتامین های B بود. گروه سوم و آخر دارونما مصرف کردند.

 

 به هیچ یک از شرکت‌کنندگان گفته نشد که در کدام گروه هستند. شرکت‌کنندگان مکمل‌ها یا دارونماهای خود را هر شب به مدت پنج شب متوالی مصرف می‌کردند و یک دفترچه ثبت اطلاعات در مورد جزئیات خواب و آنچه از رویاهای خود به یاد می‌آورد، نگه می‌داشتند.

دکتر Denholm Aspy، نویسنده این مطالعه، به ScienceDaily گفت: «نتایج ما نشان می‌دهد که مصرف ویتامین B6 توانایی افراد را برای یادآوری رویاها در مقایسه با دارونما بهبود می‌بخشد». “ویتامین B6 بر واضح بودن، عجیب بودن یا رنگ رویاهای آنها تاثیری نداشت و بر جنبه های دیگر الگوی خواب آنها تاثیری نداشت. این اولین بار است که چنین مطالعه ای در مورد تأثیر ویتامین B6 و سایر ویتامین های B بر رویاها بر روی گروه بزرگ و متنوعی از مردم انجام می شود.

طبق گفته مؤسسه ملی بهداشت (NIH)، ویتامین B6 “ویتامینی محلول در آب است که به طور طبیعی در بسیاری از غذاها وجود دارد، به غذاهای دیگر اضافه می شود و به عنوان یک مکمل غذایی در دسترس است.” غذاهای غنی از B6 عبارتند از ماهی، مرغ، نخود، سیب زمینی، جگر گاو و سایر گوشت های اندام و غلات غنی شده.

آسپی گفت: “تحقیقات بیشتری برای بررسی اینکه آیا اثرات ویتامین B6 بسته به میزان دریافتی از رژیم غذایی متفاوت است یا خیر، مورد نیاز است.” اگر ویتامین B6 فقط برای افرادی که رژیم غذایی کم مصرف می کنند موثر باشد، اثرات آن بر رویا دیدن ممکن است با مصرف طولانی مدت مکمل کاهش یابد.

خط پایانی: مکمل های B6 ممکن است به شما کمک کند رویاهای خود را بیشتر به خاطر بسپارید. اما اینکه چقدر خوب کار می کند ممکن است به میزان B6 شما از رژیم غذایی خود بستگی داشته باشد. همچنین مشخص نیست که آیا این مکمل ها برای یادآوری رویاها در درازمدت موثر هستند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *