خواب

کم خوابی و مصرف بیشتر میان وعده

یک مطالعه جدید نشان می دهد از دست دادن هفت ساعت یا بیشتر خواب توصیه شده در شب می تواند منجر به فرصت های بیشتری برای انتخاب غذاهای ضعیف تر از افرادی شود که از دستورالعمل های بسته استفاده می کنند. تجزیه و تحلیل داده ها بر روی 20000 بزرگسال آمریکایی نشان داد که بین رعایت نکردن توصیه های خواب و خوردن کربوهیدرات های بیشتر مربوط به میان وعده ، قند ، چربی و کافئین اضافه شده ارتباط وجود دارد.

 به نظر می رسد که گروه های غذایی مورد علاقه غیر وعده غذایی-میان وعده های شور و شیرینی ها و نوشیدنی های غیر الکلی-بدون توجه به عادات خواب در بین بزرگسالان یکسان است ، اما افرادی که کمتر می خوابند ، به طور کلی کالری میان وعده بیشتری در روز مصرف می کنند.این تحقیقات همچنین نشان داد که به نظر می رسد یک عادت محبوب آمریکایی است که تحت تأثیر میزان خواب ما نیست: میان وعده های غذایی در شب.

کریستوفر تیلور ، استاد رژیم درمانی پزشکی در دانشکده علوم بهداشت و توانبخشی در دانشگاه ایالتی اوهایو و نویسنده ارشد این مطالعه گفت: “ما شب ها کالری خود را می نوشیم و غذاهای مفید زیادی می خوریم.””نه تنها وقتی تا دیروقت بیدار می مانیم ، بلکه همه این رفتارهای مربوط به چاقی را انجام می دهیم: عدم فعالیت بدنی ، افزایش مدت زمان حضور در صفحه نمایش ، انتخاب مواد غذایی که به عنوان میان وعده و نه به عنوان وعده غذایی مصرف می کنیم. بنابراین این تأثیر بیشتری از ملاقات یا عدم رعایت توصیه های خواب ایجاد می کند. “

آکادمی پزشکی خواب و انجمن تحقیقات خواب آمریکا توصیه می کند که بزرگسالان برای ارتقاء سلامت مطلوب ، هفت ساعت یا بیشتر در شب بخوابند. خواب کمتر از حد توصیه شده با خطر بیشتری برای تعدادی از مشکلات سلامتی از جمله افزایش وزن و چاقی ، دیابت ، فشار خون بالا و بیماری های قلبی همراه است. ما می دانیم که کم خوابی با چاقی در مقیاس وسیع تر ارتباط دارد ، اما همه این رفتارهای کوچک است که در مورد چگونگی این اتفاق متکی است. “

کریستوفر تیلور ، استاد رژیم درمانی پزشکی ، دانشکده علوم بهداشت و توانبخشی ، دانشگاه ایالتی اوهایو

چکیده مطالعه در مجله آکادمی تغذیه و رژیم شناسی منتشر شده است و تحقیق در یک جلسه پوستر در 18 اکتبر در کنفرانس و نمایشگاه مواد غذایی و تغذیه 2021 ارائه می شود.محققان داده های 19650 بزرگسال ایالات متحده بین 20 تا 60 سال را که از سال 2007 تا 2018 در نظر سنجی ملی سلامت و تغذیه شرکت کرده بودند ، تجزیه و تحلیل کردند.

در این نظرسنجی ، یادآوری های رژیم غذایی 24 ساعته از هر شرکت کننده جمع آوری شده است-نه تنها در مورد اینکه چه چیزی ، بلکه چه زمانی تمام غذاها مصرف شده است-و افراد را در مورد میزان متوسط ​​خواب شبانه خود در طول هفته کار س questionsال می کند.تیم ایالتی اوهایو شرکت کنندگان را بر اساس اینکه آیا خواب هفت ساعت یا بیشتر یا کمتر از هفت ساعت در شب را گزارش کرده اند ، به افرادی که توصیه های خواب را انجام داده اند یا رعایت نکرده اند تقسیم کرد. با استفاده از پایگاه داده های وزارت کشاورزی ایالات متحده ، محققان میزان مواد مغذی مربوط به میان وعده شرکت کنندگان را تخمین زدند و همه میان وعده ها را در گروه های غذایی طبقه بندی کردند. سه بازه زمانی میان وعده برای تجزیه و تحلیل تعیین شد: 2: 00-11: 59 صبح برای صبح ، ظهر-5: 59 بعد از ظهر. برای بعد از ظهر و 6 بعد از ظهر-1: 59 صبح برای عصر.

تجزیه و تحلیل آماری نشان داد که تقریباً همه – 95.5 – – حداقل یک میان وعده در روز می خورند ، و بیش از 50 calories کالری میان وعده در بین همه شرکت کنندگان از دو دسته وسیع که شامل نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا و چیپس ، چوب شور ، شیرینی و شیرینی است ، تامین می شود.در مقایسه با شرکت کنندگانی که هفت ساعت یا بیشتر در شب می خوابیدند ، افرادی که توصیه های خواب را رعایت نمی کردند بیشتر از میان وعده صبح استفاده می کردند و کمتر از میان وعده بعد از ظهر استفاده می کردند و مقادیر بیشتری از میان وعده ها با کالری بیشتر و ارزش غذایی کمتر مصرف می کردند.

اگرچه عوامل فیزیولوژیکی زیادی در رابطه خواب با سلامتی نقش دارند ، تیلور گفت تغییر رفتار با اجتناب از خواب شبانه به ویژه می تواند به بزرگسالان کمک کند که نه تنها دستورالعمل خواب را رعایت کنند ، بلکه رژیم غذایی خود را نیز بهبود بخشند.تیلور ، متخصص تغذیه ، می گوید: “رعایت توصیه های خواب به ما کمک می کند تا نیاز خاصی را برای خواب مرتبط با سلامتی خود برآورده کنیم ، اما با عدم انجام کارهایی که می تواند به سلامتی آسیب برساند نیز مرتبط است.” “هر چه بیشتر بیدار باشیم ، فرصت های بیشتری برای خوردن داریم. و شب ، این کالری از میان وعده ها و شیرینی ها تامین می شود. هر بار که این تصمیمات را می گیریم ، کالری و موارد مرتبط با افزایش خطر ابتلا به بیماری های مزمن را معرفی می کنیم. ، و ما غلات کامل ، میوه ها و سبزیجات دریافت نمی کنیم.

“حتی اگر در رختخواب هستید و سعی می کنید به خواب بروید ، حداقل در آشپزخانه غذا نمی خورید – بنابراین اگر می توانید خود را به رختخواب برسانید ، این یک نقطه شروع است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *